light

تفاوت طلای سفید با زرد

تفاوت طلای سفید با زرد

تفاوت طلای سفید با زرد

طلای زرد با صلای سفید هیچ فرقی ندارد و هردو طلا هستند . با این حال عیار طلای سفید کمتر از طلای زرد است، زیرا فلزاتی که برای طلای سفید به کار می رود با فلزاتی که برای طلای زرد به کار می رود تفاوت اساسی دارد علت رویکرد مردم بر طلای زرد دوام فوق العاده رنگ و جلای آن است در حالیکه سایر انواع طلا پس از مدتی جلا و درخشش خود را از دست می دهند و باید آبکاری شوند.بالاترین درجه طلای سفید عیار 17 است که از ترکیب طلا و فلز پالادیم یا نقره ساخته و گاهی به آن پلاتین یا پالادیوم هم اضافه می شود.

از آنجا که طلای سفید جلا و درخشندگی خود را بعد از مدتی از دست می دهد (مقاومت در برابر تیرگی) و نیز برای اینکه آنرا سفید تر نشان دهند ، یک لایه فلز رودیم روی سطح آن اضافه می کنند که باعث درخشندگی آن مثل پلاتین و نقره که ذاتا فلزات سفیدی هستند شود. (نقره خالص سفید مایل به خاکستری , پاتنی تیره تر از نقره و طلای سفید مابل به زرد است ) مقیاس اندازه گیری طلای سفید هم مانند زرد، همان گرم است.
خواص و ویژگی های طلای سفید به میزان فلزات و نسبت های به کار رفته در آن بستگی دارد. آلیاژهای مختلف طلای سفید برای اهداف مختلفی به کار می رود. مثلا آلیاژ نیکلی طلای سفید، سنگین و محکم است و برای درست کردن حلقه و زنجیر کاربرد دارد، در حالی که آلیاژ پالادیمی آن نرم و قابل انعطاف است و برای تولید جواهرات نگین دار ظریف به کار می رود.برای استحکام بخشیدن به طلای زرد ـ چون طلا فلزی نرم است ـ معمولا از مس استفاده می شود، اما برای طلای سفید از نقره استفاده می شود
معرفی آلیاژ طلا سفید :
فلز طلا به علت چکش خوار بودن و شکنندگی می بایست با سایر فلزات ترکیب و آمیخته شود تا استحکام آن افزایش یابد.
با ایجاد این ترکیب، آلیاژهایی از طلا ایجاد می شود.
این آلیاژ ها از ترکیب فلزاتی نظیر مس، نقره، نیکل و پالادیوم با طلا، حاصل می گردند.
آلیاژ طلای سفید ترکیبی از فلزات طلا ، نیکل، پالادیوم ، نقره و روی بوده که دارای رنگ طبیعی خاکستری روشن است.
برای ایجاد جلا و براقی بر روی این آلیاژ، از یک روکش رودیوم (RHODIUM) استفاده می گردد. این روکش در مدت 12 الی 18 ماه از بین می رود و مجددا باید آن را تمدید کرد. در برخی از موارد در آلیاژ طلا سفید 18 عیار بجای فلز روی از پالادیم استفاده می شود. بر طبق درجه بندی خاص در تولید طلا 18 عیار سفید،می بایست 750 قسمت

طلا، 50 قسمت نقره و 200 قسمت پالادیم و یا 750 قسمت طلا، 135 قسمت نیکل، 85 قسمت مس و 30 قسمت روی استفاده می شود.

تفاوت طلای سفید و پلاتین

فلز پلاتین از مقاومت و وزن بیشتری نسبت به طلای سفید برخوردار می باشد.

پلاتین به طور طبیعی دارای رنگ سفید بوده و درخشندگی بیشتری از طلای سفید دارد.
پلاتین در مقایسه با طلا کمیاب تر بوده و به همین دلیل گرانبها تر است.
 فلز پلاتین مقاومت بیشتری از خود در برابر کدر شدن دارا می باشد

 
درباره شرکت طراحی آرزین
 
درباره شرکت طراحی آرزین
شرکت آرزین از سال 1388 شروع به فعالیت نموده و تاکنون در زمینه های طراحی و ساخت قالب های طلا و جواهر  ، پرینت فایل های سه بعدی ، پخت و برش پلاستیک به صورت حرفه ای و آموزش طراحی و مدلسازی طلا و جواهر با کامپیوتر فعالیت دارد.
 
اطلاعات تماس
 
شرکت طراحی آرزین
آدرس : تهران - 15 خرداد غربی - کوچه بادامچی - بن بست حمام تابش - پلاک 8 واحد 5
تلفن : 55804520- 55804108
موبایل : 09123189811
ایمیل :