light

کاربرد طلا

کاربرد طلا

کاربرد طلا

 

همه ما فکر می کنیم که طلا یک شی گران بها و نزئینی می باشد اما این طور نیست طلا دارای خواص و کاربرد های دیگر می باشد که در این مطل کاربرد های دیگر ان را هم برای شما بیان می کنیم
برای آب کردن یخ و برف روی شیشه بعضی از هواپیماها، کشتی ها و لکوموتیوها از طلا بهره می برند .
کابرد پزشکی طلا این است که طلای رادیواکتیو 198 Au برابر با 7/2 روز است و از این ایزوتوپ در درمان بیماران استفاده می کنند.
این ایزوتوپ مصارف صنعتی متعددی به عنوان یک ردیاب دارد و از آن در مطالعات حرکات رسوب کف اقیانوس ها در سواحل و اطراف استفاده می شود.
طلا عامل بسیار خوبی در برقراری و تمرکز انرژی حرارتی در فرآیندهای صنعتی است.
در بهره گیری از انرژی طبیعی از طلا استفاده می شود برای مثال برای ممانعت از انتقال انرژی شیشه پنجره ها را با پوششی از طلا می پوشانند تا بتواند به مقدار زیادی از حرارت فصل تابستان کاهش دهندو و در زمان که حرارت داخل اتاق به خارج در فصل زمستان منتقل گردد و در ضمن، نور بسیار مطلوبی نیز بتواند وارد اتاق بشود.
برای درمان بیماری ها ازبعضی از کمپلکس های طلا مثل فسفیت ها که معمولا دارای ترکیبات آلی گوگردی برای درمان بیماری آرتوروز مفاصل استفاده می کنند.
کارآیی طلا به عنوان کاتالیزور در واکنش های هیدروژن دهی و هیدروژن زدایی مورد مطالعات بسیار وسیعی قرار گرفته ولی زیلد به این منظور استفاده نمی شود
از طلای با خلوص +999/99% در ساخت بعضی از استانداردهای شیمیایی و فیزیکی مصرف می شود
هیچ فلز یا آلیاژ جایگزین، کلیه ی خواص مطلوب طلا را، دارا نمیباشد.
طلاجایگاه اصلی خود را در حال حاضر در زیورآلات و صنعت حفظ کرده است.

 

 

 

 
درباره شرکت طراحی آرزین
 
درباره شرکت طراحی آرزین
شرکت آرزین از سال 1388 شروع به فعالیت نموده و تاکنون در زمینه های طراحی و ساخت قالب های طلا و جواهر  ، پرینت فایل های سه بعدی ، پخت و برش پلاستیک به صورت حرفه ای و آموزش طراحی و مدلسازی طلا و جواهر با کامپیوتر فعالیت دارد.
 
اطلاعات تماس
 
شرکت طراحی آرزین
آدرس : تهران - 15 خرداد غربی - کوچه بادامچی - بن بست حمام تابش - پلاک 8 واحد 5
تلفن : 55804520- 55804108
موبایل : 09123189811
ایمیل :