light

مروارید

مروارید

مروارید

مروارید از عجایب طبیعت بوده، در اعماق اقیانوس‌ها رشد کرده و بدون نیاز به تراش و صیقل از زیبایی خاصی برخوردار است. رنگ مروارید اغلب سفید است ولی ممکن است به رنگ‌های صورتی و زرد و سبز و آبی و قهوه‌ای و سیاه نیز دیده شود. مروارید یا در، گوهری است معمولاً سفید و درخشان که در درون برخی از نرم‌تنان دوکفه‌ای مانند صدف مروارید به وجود می‌آید.شکل مروارید اغلب نزدیک به کره است. هرچند به شکل‌های دیگر مانند گلابی و دکمه و حتی شکل‌های نامنظم هم دیده می‌شود. درشتی آن به درشتی...

انواع مرواید
AKOYA مروارید : مروارید آكویا در سواحل چین و ژاپن تولید میگردد .
SOUTH SEA مروارید : مروارید دریای جنوب در استرالیا،اندونزی و فیلیپین تولید میگردد .
TAHITIAN مروارید : مروارید تاهیتی در جزیره تاهیتی تولید می گردد .
گردنبند مندرجGraduated
این مدل گردنبند در دهه پنجاه طرفداران بسیاری داشت. اما هم اکنون در نزد جواهر سازانی که با مروارید سروکاردارند از شهرت کمتری برخوردار است. درمجموع این ابزار زینتی مرکب از یک رشته مروارید درجه‌بندی شده و 43 الی 48 سانتی مترطول دارد. طرح آن با یقه های گرد، کشیده ، بلند وایستاده بیشتر هماهنگی نشان می دهد ، از این جهت نیز ماهیت کلاسیک وقدیمی خود را حفظ کرده است.
گلوبندChoker
این گردنبند شامل سه یا چند رشته مروارید هم اندازه می شود. به طوری که کاملا" دور گردن را در برمی‌گیرد. گلوبند به‌عنوان یکی از جواهرات مهم همواره در جعبه جواهرات خانم‌های شیک‌پوش یافت می‌شود. در شرایط کنونی از این گردنبند با هر نوع مدل لباس استفاده می‌شود وبدین ترتیب سبک عصر ویکتوریا یک بار دیگر احیا می شود. طول آن 5/30 الی 33 سانتی‌متر است وبا یقه‌های هفتی وباز از هماهنگی بیشتری برخوردار است. به‌علت چند رشته بودن این گردنبند گیره‌ای درپشت، آن‌ها را به‌هم متصل ساخته است که بیش از دو سانتی مترارتفاعش است.
گردنبند مرکب از یک رشته مرواریدCollier
این گردنبند 5/ 35 الی 5/ 40 سانتی‌متر طول دارد و به‌طور معمول در برخی از کشورها و مناطق این رسم وجود دارد که از سوی مادرشوهر به‌عروس به‌عنوان هدیه داده می‌شود. استفاده از آن با هر سن، لباس ومدل یقه مناسب است. از این رو دختری که لباس جین در بردارد یا مدیری که رسمی‌تر لباس پوشیده است وحتی زنان سالخورده‌ای که لباس معمولی‌تری دارند، می‌توانند از آن استفاده کنند. کاربرد آن در هر شرایط سبک خاصی را جلوه‌گر می سازد.
روپ Rope
این مدلی است در نزد کوکوچانل از محبوبیت و شهرت فراوانی برخوردار است. جواهری کامل و واقعی بیش از 114 سانتی متر طول دارد، که به صورت چند رشته مدرج و موازی مرتب شده است. این گردنبند، ملکه جواهرات به شمار می‌آید، چنانکه از سوی " چانل" گل سرسبد جواهرات محسوب می‌شود. مدل فوق به‌طور معمول با گیره وچفت هایی آراسته شده که درامتداد طول آن نصب شده است و قابلیت تبدیل به گردنبند و دستبند را به صورت‌های گوناگون دارد.
ماتینیMatinee
این گردنبند کمی بلندتر از گردنبند یک رشته‌ای و کوتاه تر از اپرا است و8/ 50 الی 61 سانتی‌متر طول دارد. طول آن مشکلی ایجاد نمی‌کند و به راحتی دور گردن قرار می‌گیرد و با وجود سادگی بر زیبایی زنان می افزاید. با لباس های رسمی و شیک یا بلوز سفید و ژاکت هماهنگی دارد.
اپراOpera
طول آن 71 الی 86 سانتی‌متر است. ملکه تمامی مدل‌ها به‌شمار می‌آید. به‌ویژه زمانی که قطر مرواریدها بیش از 7 میلی‌متر هستند. یک رشته گردنبند که با یقه‌ای ایستاده و یا باز هماهنگی بیشتری دارد. مدل لباس نقش مهمی نسبت به این گردنبند ایفا می‌کند ومی‌تواند آن را زیباتر جلوه دهد. به‌ویژه هنگامی که مانند یک گلوبند استفاده می شود.
مراقبت از مرواريد:
برای جلوگیری از پارگی، شکستن و یا گم شدن مرواریدهایشان، هر 8 سال یکبار به یک نمایندگی رسمی ببرید تا مهره نقره و بندهایشان را - ترجیحا با یک گره بین هر مروارید- برای شما تعویض نماید.

مرواریدها و جواهرات را هرگز با مواد شیمیایی یا ساینده ها تمیز نکنید. اگر مشاهده نمودید که دانه ها در اثر استفاده، کثیف شده اند، فقط آنها را با آب گرم و صابون شستشو داده و سپس به مدت حداقل 48 ساعت روی یک سطح صاف پهن کنید تا بند(رشته) بتواند به طور کامل خشک شود.
زمانی که از مرواریدها استفاده نمی نمایید، لازم است که برای نگهداری از آنها توجه ویژه ای مبذول داشته و آنها را در جعبه خود و جدا از سایر جواهرات و اشیا فلزی نگه دارید. طول سفر نیز از جواهر به درستی حفاظت می کنند.اقب باشيد
هنگام استفاده از عطر، گردنبند يا دستبند مرواريدتان آن اطراف نباشد. مرواريد را در معرض نور شديد خورشيد هم قرار ندهيد چون خواصش را از دست مي‌دهد.

 

 

 

 
درباره شرکت طراحی آرزین
 
درباره شرکت طراحی آرزین
شرکت آرزین از سال 1388 شروع به فعالیت نموده و تاکنون در زمینه های طراحی و ساخت قالب های طلا و جواهر  ، پرینت فایل های سه بعدی ، پخت و برش پلاستیک به صورت حرفه ای و آموزش طراحی و مدلسازی طلا و جواهر با کامپیوتر فعالیت دارد.
 
اطلاعات تماس
 
شرکت طراحی آرزین
آدرس : تهران - 15 خرداد غربی - کوچه بادامچی - بن بست حمام تابش - پلاک 8 واحد 5
تلفن : 55804520- 55804108
موبایل : 09123189811
ایمیل :