light

حلقه ازدواج

حلقه ازدواج

حلقه ازدواج
فلسفه حلقه ازدواج

پوشیدن حلقه ازدواج یکی از قدیمی ترین سنت های انسانی است.این رسم از زمان های بسیار دور تا به امروز رسیده این واقعیت که حلقه ازدواج بشکل دایره است،شاید یکی از دلایلی باشد که روشن میکند به چه دلیل استفاده از آن آغاز شد؟. دایره نماد کمال و تمامیت است.و در ارتباط با ازدواج؛به معنی نمایاندن تکامل زندگی یک فرد است.می توانیم ببینیم که یک مرد بدون همسر،یا یک زن بدون شوهر اشخاصی تکامل نیافته و به عبارتی ناتمام هستند.زمانی که با هم ازدواج می کنند یک واحد کاملی را تشکیل می دهند که شکل دایره وار حلقه، نماد آن است. برخی باور دارند که در دوران بدوی(پیشین) حلقه ازدواج در واقع یک دستبند(طوق) بوده بر زنانی که تسخیر شده بودند. دستبند(طوق) بروی بازو یا پا ،نشان از این داشت که زن دارایی یک مرد در قبیله است،که بتدریج در گذر زمان بشکل یک حلقه در انگشت درآمد. (بطوریکه در یافته های مردم شناسی آمده)انسان بدوی به سحر و جادو باور داشت.مرد، طناب و گره آن را دور کمر زنی که مورد نظرش بود و می خواست می انداخت.با این مراسم باور داشت که روحش در جان زن وارد می شود.و زن برایش پیوسته و جاویدان می ماند.شاید حلقه ازدواج از همین جا آغاز شد. مصریان اولین کسانی بودند که از حلقه در ازدواج استفاده کردند.در خط هیروگلیف-خط تصویری مصریان- دایره ای وجود دارد که نماد ابدیت است.مسیحیان نیز استفاده از حلقه در ازدواج را از سال 900 میلادی آغاز کردند. چرا حلقه در چهارمین انگشت دست چپ پوشیده می شود؟ یونانیان باستان باور داشتند که یک ساهرگ از این انگشت بصورت مستقیم بسمت قلب عبور می کند.اما احتمالا دلیل واقعی آن است که این انگشت آخرین انگشتی است که از آن استفاده می کنیم.بنابراین مناسب ترین انگشت برای پوشیدن حلقه است.
ابتدا کف دو دستتان را روبروی هم قرار دهید و دو انگشت میانی دست های چپ و راستتان را پشت به پشت هم بچسبانید. 2. چهار انگشت باقی مانده را از نوک آنها به هم متصل کنید 3. به این ترتیب تمامی پنج انگشت به قرینه شان در دست دیگر متصل هستند . 4. سعی کنید انگشتان شصت را از هم جدا کنید. انگشت شصت نمایانگر والدین است. انگشت های شصت می توانند از هم جدا شوند زیرا تمام انسان ها روزی می میرند . به این صورت والدین ما روزی ما را ترک خواهند کرد. 5. لطفا مجددا انگشت های شصت را به هم متصل کنید . سپس سعی کنید انگشت های دوم را از هم جدا نمائید. انگشت دوم (انگشت اشاره ) نمایانگر خواهران و برادران هستند. آنها هم برای خودشان همسر و فرزندانی دارند . این هم دلیلی است که انها ما را ترک کنند. 6. اکنون انگشت های اشاره را روی هم بگذارید و انگشت های کوچک را از هم جدا کنید. انگشت کوچک نماد فرزندان شما است. دیر یا زود آنها ما را ترک می کنند تا به دنبال زندگی خودشان بروند. 7. انگشت های کوچک را هم به روی هم بگذارید. سعی کنید انگشت های چهارم (همان ها که در آن حلقه ازدواج را قرار می دهیم) را از هم باز کنید. احتمالا متعجب خواهید شد که می بینید به هیچ عنوان نمی توانید آنها را از هم باز کنید. به این دلیل که آنها نماد زن و شوهرهاي عاشق هستند که برای تمام عمر با هم می مانند. عشق های واقعی همیشه و همه جا به هم متصل باقی می مانند. (این مطلب برگرفته از اساطیر چینی است)

حلقه ازدواج چگونه انتخاب کنيم

همسر آینده شما احتمالا بخش اعظم روزش را با این انگشتر می‌گذارند و هر جا که می‌رود آنرا همراه خودش دارد.انگشترهاي با نگين بزرگ زيبا هستند اما کاربردي نيستن روزمره انتخابی بیش از حد دست و پاگیر هستند. سعی کنید حلقه ای انتخاب کنید که حاشیه نرم و راحتی داشته و به خوبی سیقل داده شده باشد تا در دراز مدت به انگشت آسیب نرساند. بعد دقت کنید که قسمت داخلی حلقه قوس کوچکی داشته باشد تا حلقه بر روی انگشتتان راحتتر بنشیند. حلقه هایی که لایه بیرونی صافی دارند از حلقه های برجسته راحتترند.
سولیتر تک نگین محبوب‌ترین مدل حلقه نامزدی در سراسر جهان است، اما حلقه‌هایی با سه نگین یا طرح خوشه‌ای هم طرفداران خاص خود را دارد
سنگ‌های رنگی که این روزها در بازار محبوبیت زیادی هم دارند، می‌توانند به جای الماس، زینت بخش حلقه نامزدی باشند و البته همانقدر در دست عروس خانم بدرخشند.
در بعضی حلقه‌ها چند ردیف جواهر استفاده شده یا یک سنگ درشت وسط آن قرار گرفته، تنوع این مدل‌ حلقه‌ها بسیار زیاد است و شما می‌توانید برای خود و همسرتان از شکل‌های مشابه استفاده کنید.
اگربا همسرتان تصمیم دارید که حلقه های جفت بگیرید ، انتخاب شما سخت ترخواهد بود چون علاوه بر نکات گفته شده باید حواستان به حلقه نامزدی همسرتان نیز باشد و حالا هر سه حلقه را باید با هم ست کنید که این موضوع انتخاب را سخت تر می کند.
بعضی سلیقه ها معمولا دنبال حلقه های یک جور برای عروس و داماد نمی گردند چون در این صورت چون حلقه ها جفت هستند، حلقه عروس کمی مردانه و حلقه داماد کمی خصوصیات زنانه خواهد داشت ولی اگر شما به دنبال یک حلقه زنانه باشید، می توانید آن را خیلی ظریف و زنانه انتخاب کنید.
حلقه هایی را بخرید که برای دست شما تنگ و جفت و جور نباشند. بالاخره قرار است شما این حلقه را یک عمر به دست کنید. در طول این سال ها ممکن است چاق شوید و حلقه شما دیگر قابل استفاده نباشد. اگر حلقه شما اندکی گشاد باشد می توانید آن را تنگ کنید ولی به دست کردن حلقه تنگ خیلی دشوار است.

انواع مدل حلقه

سنتی اما با پیچ و تاب
هیچ گونه کم و کاستی از طرف طراحان این گونه حلقه ها جود ندارد .مدل هایی که بسیار ساده هستند و در عین حال همیشه مد می باشند و قدیمی نمی شوند.نوع سنگ های به کاررفته در آن و مدل برش ها و سادگی کار در تمامی این گروه حلقه ها رعایت شده است.
مدل های شلوغ با تزئینات زیاد
در این گونه از جواهرات بیشتر به شلوغی کار توجه شده و اصطلاحا برای ساخت آن هزینه ی بیشتری پرداخت شده .این نمونه کارها تا قبل از 1930 دارای عیوب زیادی در ساخت بود اما امروزه نمونه کارهای زیبایی با مدل های کاملا متنوع ساخته شده که مورد توجه کسانی می باشد که از جواهرات ساده خوششان نمی آید.
مدل های سفارشی کلاسیک و کاملا شیک
در این نمونه کارها حلقه ها کاملا شیک وکلاسیک و مطابق با مد روز هستند . در این نمونه کارها هدف اصلی آن است که شما برای یک با توجه به نوع زندگي شغل و خصوصيات اخلاقي و علايق شما حلقه شما را برايتان طراحي مي کند
متناسب با شخصيتان حلقه انخاب کنيد
حلقه تنها نشان عشق شما نیست یک نوع زیور آلات است که برای تمام عمر به همراه خواهید داشت، بنابراین بهتر است حلقه ای انتخاب کنید که نشانگر شخصیت شما باشد.
اگر ساده و بی تکلفی هستید؟
بهتر است حلقه رینگ از طلای ساده انتخاب کنید.
اگر مهندس هستید و یا شغلی تکنیکی دارید؟
حلقه ای از جنس تیتانیوم و یا تنگستن که مقاوم و هستند را انتخاب کنید.
اگر فرد نترس و صریحی هستید؟
حلقه سفارشی از جنس تیتانیوم و یا حلقه ای که ترکیب دو نوع فلز است را انتخاب کنید.مثلا حلقه ای از جنس طلای سفید و زرد و یا حلقه ای از تیتانیوم و تنگستن.
به قطرحلقه ای که می خرید دقت کنید، آقایانی که انگشتان بلند و کشیده دارند حلقه های پهن تر و قطورتری انتخاب کنند اما آقایانی با انگشتان کوتاه تر، بهتر است به راحتی حلقه بیشتر دقت کنند.قطر حلقه بین 5 تا 7 mm یا 6 تا 7mm مناسب است.

 
درباره شرکت طراحی آرزین
 
درباره شرکت طراحی آرزین
شرکت آرزین از سال 1388 شروع به فعالیت نموده و تاکنون در زمینه های طراحی و ساخت قالب های طلا و جواهر  ، پرینت فایل های سه بعدی ، پخت و برش پلاستیک به صورت حرفه ای و آموزش طراحی و مدلسازی طلا و جواهر با کامپیوتر فعالیت دارد.
 
اطلاعات تماس
 
شرکت طراحی آرزین
آدرس : تهران - 15 خرداد غربی - کوچه بادامچی - بن بست حمام تابش - پلاک 8 واحد 5
تلفن : 55804520- 55804108
موبایل : 09123189811
ایمیل :